בולטימורית בערבון מוגבל

יונית צוק

על יונית צוק

מאשה שעובדת במשרה מלאה, הפכתי ברילוקישן לאמא שלא עובדת. מהרגע שפגשתי את הבעל ידעתי שנטוס מתישהו לאמריקה בגין תת התמחות ועדיין, לעולם אי אפשר להיות באמת מוכנים לאותו רגע שבו נוחתים במדינה זרה. החלטה לא פשוטה, אבל הכי נכונה שעשינו. הוא כבר רוצה לחזור לארץ, אני עוד לא. הרילוקיישן הוא תקופה של רכבת הרים. ועדיין, עם כל העליות והמורדות, אנשים אוהבים רכבת הרים, לא?

איך מוצאים מה לעשות עם הילדים בחו"ל

אחת הבעיות של מגורים בחו"ל היא השגרה. כי ברגע שנכנסים לשגרה, כבר לא מרגישים בחו"ל.
אחת הבעיות של השגרה בחו"ל היא המצפון, הוא לא נותן להכנס לשגרה ברוגע, כי "מה? את לא מטיילת? את לא רואה את אמריקה?". ואז אני יודעת, שברגע שאעלה על המטוס חזרה לארץ, המצפון יהיה כל כך כבד על השעות שבזבזתי מול המחשב במקום לצאת החוצה, שהיתי חיבת לעשות מעשה – למצא שגרה מענינת פה בבולטימור.

טיולים בבולטימור

איך מוצאים מה לעשות פה בבולטימור?

1. מחפשים את העיתונים המקומיים, ואת אתרי האינטרנט המקומיים! שם יש המון פרסומים על פעילויות תקופתיות בעיר, פסטיבלים,  מכירות, ארועים מקומיים, ירידים וכו'. ככה הגענו להכנת בית פיות בפארק מדהים, בחלק מפעילות שגרתית שמבוצעת באותו פארק. (מפורט בהמשך).

2. קונים עיתונים מיוחדים שרואים בדוכן העיתונים, שקשורים לעיר. פה בבולטימור, אחת לחודש מתפרסם גליון מיוחד של בולטימור, כל חודש בנושא אחר (יש גם אפליקציה לאייפד). במקרה, הגליון האחרון התפרסם בנושא משפחה (עכשיו בקיץ הם באטרף על נושא טיולים ומשפחה – זה בינגו בטוח). אז השקעתי את ה5$ וקניתי. ככה הגענו לפארק מקסים בPIER 5 בטילת של בולטימור. (מפורט בהמשך).

3. להנות מהנסיון של האחרים. התיעצתי עם חברים שנמצאים פה 11 שנים, והם יודעים ה-כ-ל על האזור. עשינו "ברטר" במידע. אני לימדתי אותם על בלוגים, והם נתנו לנו אינפורמציה על הדברים שחייבים לעשות פה בסביבה הקרובה והרחוקה. ככה הגענו להחלטה על קמפינג ספונטני בין בולטימור לושינגטון (מפורט בהמשך כמובן).

4. ספרים יעודיים לאזור. קניתי לא מכבר 4 ספרים בחנות ספרים קרובה לבית (וגם מפה, כי הGPS לא נותן לי התמצאות כוללת של האזור) – ספר אחד הוא מסלולי טיולים בבולטימור (משם הטיול שעשיתי בפוסט הקודם), השני דברים שיש לעשות עם ילדים בבולטימור  ) יש כזה ספר, מסתבר גם לערים אחרות באמריקה (פירוט בהמשך אודות פפטסקו פארק) השלישי – טיולים במרילנד עם ילדים, והספר הרביעי הוא מסלולי טיולים במרילנד (לווא דווקא קשור לילדים).

או בקיצור – בנוסף לספרי העיון, וספר חינוך ילדים, יש ערימת ספרים נוספת לצד המיטה שלי 🙂

ספרי טיולים מומלצים בארה"ב

ועכשיו מה עושים עם כל המידע הזה? מתחילים לסמן (כן כן! סמנו בספרים הערות שלכם כמו שעות פתיחה, מזג אויר רצוי, ציוד רצוי וכל העולה על רוחכם). למה מתחילים לסמן? כי ככה אפשר לדעת בקלות על האטרקציות השונות, מבלי הצורך לקרא שוב באנגלית בספר. כל אטרקציה שקראתי עליה, חיפשתי כמובן, את האתר באינטרנט, שנתן לי הרבה יותר אינפורמציה יעילה מהספר וכתבתי למתי זה מתאים, עם מי, ומה צריך בשביל לנסוע לשם.

לאחר מכן, מסמנים ביומנים את הפעילויות השונות והמיקום.  את הטריק הזה למדתי ממאדם לוי שלי (מאדם לוי היתה המורה שלי לצרפתית, בשליחות עם הורי לפריז, וממנה למדתי המון, בין היתר גם תכנון של זמן). היא היתה לוקחת את כל הברושורים והספרים והעיתונים, והיתה גוזרת את מה שענין אותה ומדביקה ליומן גדול. ככה היא מילאה את זמנה בתערוכות, קונצרטים, מופעים, מסעדות, טיולים, המלצות ודברים מעניינים נוספים.

אז מה אפשר לעשות בין בולטימור לושינגטון עם ילדים?

1. הכנת בית פיות בפארק בשם cromwell valley park

בולטימור מוקפת בפארקים שונים ומשונים. ולכל פארק יש אתר אינטרנט. כדאי להסתכל בתכניות של פעילויות הפארקים כדי למצא מציאות. הפעילויות מותאמות לילדים כמובן, ובתכניה מפורטת גם הפעילות וגם הגיל המתאים לפעילות, לפעמים נדרשת הרשמה מראש, אבל גם אם לא נרשמים מראש, אפשר להכנס על בסיס פנוי (כמו שאצלנו קרה, כי מישהי – בלי שמות – לא קראה את האותיות הקטנות..). בכל מקרה, הגענו לפארק (15 דקות נסיעה מהבית, ואנחנו בעולם אחר). חיכתה לנו המדריכה החמודה, והיא הסבירה לנו שאנחנו הולכים ליער לבנות בית פיות.
כשקראתי את התכניה, לא הבנתי מה זה בית פיות, וכל הלילה לא ישנתי, פחדתי שהפעילות לא תתאים לתמר (בת 4). כשקמנו וסיפרנו לתמר שאנחנו הולכים לבנות בית פיות, היא כל כך התלהבה – היה לה ברור בדיוק מה זה בית פיות. מבוגרים זה עם קשה שמסבך את הענינים כנראה.

המדריכה בפארק CROMWELL

המדריכה הסבירה לנו שיש לאסוף את כל מה שאנחנו רואים, שיתאים לבית של הפיות (אותו נבנה בתחתית עץ שנמצא ביער). כמובן היה דגש על מציאת דברים ולא קטיף של פרחים ועלים. אז מצאנו – אבנים, וחול (את זה נעה בת שנה וחצי אהבה למצא), ועלים, וצמחים ואצטרובלים לרוב.  לאחר הליכה ביער (הווווווווו כמה יפה!!!) הגענו לאחו (כן, אחו, כמו בספרים) והתחלנו בבניית בית הפיות. יותר נכון, תמר ואבא בנו את הבית, אני רדפתי אחרי הקטנה שהתרוצצה באחו כמו איילת קסם.

_DSC0017

היה ממש כיף! מומלץ לבנות בית פיות בכל פעילות בטבע, לא צריך לזה הדרכה, הילדים יודעים לבד איך לבנות בית לפיות. כמובן שלקחנו איתנו סנדויצ'ים לדרך, פירות ועוגיות, ומזל שכך, כי הבנות נרדמו בדרך הביתה ישר לסיאסטה של יום ראשון.

_DSC0020

פעילות עם ילדים בטבע - הכנת בית פיות

2. פארק שעשועים מיוחד בטילת של בולטימור -Pierce's Park

הגעתם לבולטימור? מזל טוב, פעם ראשונה, שניה, שלישית – הרבור, הטיילת של בולטימור. אכן , מקום מופלא ויפה. ויש, הו כמה שיש מה לעשות,לראות ולשמוע שם.

_DSC0715

על הטיילת ארחיב בפוסט אחר, כי היא נהדרת, אבל מה שהפעם מצאתי שם זה פארק ממש נחמד. על פי הכתבה שפורסמה עליו בעיתון  היתי בטוחה שהפארק ענק, כי הוא מודרני, והיו עליו הרבה הרמת גבות, הן מבחינת  מיקום והן מבחינת תכנים. בהתחלה, אפילו לא הבנתי שזה בהרבור, (למרות שהמיקום הוא רציף 5), ומה שקרה הוא שהGPS שלנו החליט לקחת אותנו לרציף 5 שעה וחצי נסיעה מהבית, באיזה פרבר של בולטימור…

1Collage

מכיוון ואני התעקשתי יום למחרת להגיע לרציף האמיתי, כה רבה היתה תדהמתי שמדובר על פארק ממש קטן, מאוד יפה ומיוחד, שכולל שתי מיני מדשאות, האחת עם כלי נגינה אורבני, (שמושך ילדים ומבוגרים כאחד לנגן עליו) והשניה עם מגלשה מודרנית מיוחדת. מאוד הצחיק אותי, שראיתי את הגן הזה בעבר, בשיטוטי בטילת, אך מעולם לא יחסתי לו חשיבות.  הבנות כמובן התלהבו מהמקום, ואנחנו אהבנו את האפשרות לטייל בטיילת הלוך ושוב (במיוחד בתקופה של הgraduation כשכל הסטודנטים הבוגרים הולכים למסעדות לחגוג את סיום התואר, עם הגלימות המיוחדות שלהם). בכלל, הטילת של בולטימור מאוד נעימה ומומלץ בהחלט לבקר בה.

Pierce's Park Baltimore

 3. טיול בטבע – Papatasco Valley State Park

בספר אודות בולטימור עם ילדים מומלץ ללכת לטייל בstate parks – בגנים הלאומיים. ובצדק. הם מאוד מאורגנים, מסודרים ונקיים. יש בד"כ אפשרות לשכור בקתה לטובת ברביקיו קטן, קמפינג או להזמין בקתה לישון. אנחנו הלכנו לעשות  טיול בטבע. אמנם לא ארוך (כי עוד לא התארגנו על מנשא לקטנה – אפשר לרכוש בקלות יד 2 בקרייגס ליסט, אבל מישהי פה מתעצלת), אבל הספיק לנו למלא את הריאות בטבע מדהים וירוק, והעיקר – לא  רחוק מהבית.

3Collage

בפארק הזה יש מסלולי הליכה מאוד יפים, כשהסתכלתי באתר לגבי קמפינג, פחות התרשמתי לטובה, וגם קיבלנו המלצה מחברים על אתרי קמפינג אחרים. אבל לעשות על האש עם החבר'ה – מיקום מושלם! כל מה שצריך להביא זה את הפחמים והבשר.

4Collage

ובעיקר, לא להתבאס אם באמצע היום, ככה פתאום, יורד מבול! ככה זה הקיץ בבולטימור – מבול מהול בלחות באמצע הקיץ, בדיוק ביום של טיולים. אם נתבאס על זה, נשאר עם אפס טיולים, עדיף פשוט לקנות מטריה טובה ושכמיה נגד גשם.

טיול בגשם.

 4. קמפינג בטבע – KOA

הקיץ הגיע ואני רוצה לטייל קצת יותר רחוק מבולטימור, אני רוצה לים! אבל המחירים בקיץ של המלונות, הם לא בתקציב שלנו, לצערי. חברים שלנו המליצו לנו ללכת לקמפינג. תמורת 30-50 דולר ללילה אנחנו מסודרים. וכך עשינו. רכשנו את כל הציוד באמזון, הכנו רשימת ציוד לקחת איתנו, לא שכחנו את הבנות אפילו (למרות שכבר בקושי היה להן מקום באוטו), ונסענו לטבילת אש בפארק של KOA בין בולטימור לושינגטון.

1

האמת, תכננו לבלות יום אחד בקמפינג ויום שני בושינגטון, אבל כל כך נהננו מהאתר של הקמפינג, שנשארנו שם עד לצ'אק אאוט מבלי לנסוע לושינגטון. האתר שבו עשינו את טבילת האש נמצא כ40 דקות מבולטימור, מאוד קרוב לושינגטון ולאנפוליס (שתי ערים שמאוד אהבנו). במקרה של צורך, או אי הצלחה של רעיון הקמפינג, יכלנו לחזור הביתה. מזלנו, הבנות ירשו את האופי שלנו, והן אהבו מאוד את הרעיון של אוהל, חול, טבע, מרשמלו על האש.

Collage

את ההזמנה ביצענו באינטרנט, ובאתר עצמו קיבלנו משטח נקי ומסודר להקמת האוהל, שולחן פיקניק, מקום לעשות מדורה, צל, בריכה נקיה ומסודרת, שירותים מקלחות מסודרים, גן שעשועים לא מוצל מול האוהל והאטרקציה היומית היתה  jumping pillow – מתנפח ענק/טרמפולינה שלא רק הבנות נהנו ממנה. היה כל כך מוצלח שהחלטנו לצאת בעוד שבועיים  לקמפינג נוסף, והפעם בחופים.

DSCN0341

וואלה, הספק לא רע לתחילת הקיץ פה בבולטימור (בהתחשב בעובדה שיום שמש יום מבול). האמת, לפני שבוע התלוננתי לבעלי שאנחנו לא מטיילים ואני רוצה לנסוע איתו לושינגטון הבירה, אבל עכשיו, כשזה פיקסל שחור על גבי לבן, אני רואה שאנחנו כן מטיילים וכן נהנים. אולי המצפון ישקול קצת פחות בדרך הביתה.

DSCN0350


תגיות:, , , , , , , , , , , , ,הפניות

  1. אמאעובדת | 10 תובנות שמסכמות את גיל 33 - 9 ביוני 2013

    […] אנשים פנו אלי בשאלות, במחשבות, בתהיות. וזה עשה לי כיף. היכולת שלי להכיר אנשים ולעשות איתם דברים משותפים, ועם חלקם להרגיש קרובה מאוד, […]

  2. מה צריך לעשות לפני יציאה לרילוקיישן? | תכף נשוב - 20 ביוני 2014

    […] נורא ארוך, ו4 עונות בשנה שהן יפיפיות כל אחת בצורתה, ומלא פעילויות עם ילדים, וטיולים, וחוויות, וקניות, ואוכל טוב, וקשרים חדשים, […]

  3. איך בלוג מציל רילוקיישן? - יונית צוק - 18 ביוני 2018

    […] כשאני הייתי ברילוקיישן, הבלוג חייב אותי לנסוע לסניף הקרוב של Barnes & Noble לחפש את כל המגזינים שקשורים לאטרקציות וטיולים באזור בולטימור. זה היה נותן לי סיבה טובה לצאת מהטרנינג, להתאפר ולפגוש אנשים. אפילו כתבתי על זה פוסט בבלוג. […]

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!