עלילות שירי בעיר הגדולה

שירי לביא

על שירי לביא

בת 33, אמא טרייה לרותם, חיה בניו יורק מזה 3 שנים. במקצועי גננת וכרגע נהנית להיות stay at home mom.

אמא'לה ניו יורק, או: למה לי לכתוב בלוג?

אז למה לי לחזור לכתוב בבלוג? שואלת את עצמי… הרי זה לא שיש לי עודף זמן פנוי עם הקטנה והחמודה שלי. בין להשכיב אותה, להחליף לה חיתול, להאכיל, ללכת לכל החוגים והפעילויות שנרשמתי אליהם כדי שאני לא אתחרפן בבית, לא נשאר הרבה זמן פנוי, ובכל זאת, מרגישה שיש לי הרבה מה לומר, שיש הרבה מה לשתף על החיים בתפוח הגדול, על אמהות טרייה, על חוויות, דילמות, שאלות ואנשים שיצא לי לפגוש בדרך.

ואולי אמא טרייה או אמא בדרך שמתמודדת עם הקושי של לגור בחו"ל ולהיות אמא תוכל לקבל טיפים או רעיונות או פשוט לדעת שהיא לא לבד.

אז רגע…מי אני?

שירי, בת 33, אמא לרותם המתוקה שהגיעה לעולם אחרי שנים של המתנה וכרגע לומדת את התפקיד החדש של להיות אמא.

mom blog picלפעמים נהנית, לפעמים סובלת, לפעמים מתוסכלת, לפעמים נקרעת מצחוק אבל הכי אוהבת את רותם שלי 🙂

להיות אמא  תמיד היה החלום שלי. עד עכשיו בתור גננת זכיתי להיות סוג של אמא לילדים מתוקים, אבל לצערי נאלצתי להחזיר אותם להוריהם בשעה 16:00. תמיד קיוויתי שגם יגיע יומי להיות אמא. חיכיתי להיות אמא ועברתי מסע מאוד ארוך ודרך מפותלת, ואם חשבתם שברגע שנכנסתי להריון הכל היה כבר קל ופשוט – אתם טועים בהחלט. הדרך המשיכה להיות מפותלת והיו הרבה סימני שאלה ועניינים רפואיים כבר מההתחלה וגם הלידה עצמה לא עברה בשקט, אבל על הכל עוד אספר בהמשך.

אסיים באנקדוטה קטנה לגבי השם של רותם.

התלבטנו רבות בין כמה שמות לילדה ולאורך ההריון כתבנו אחד לשני רעיונות ולרוב פסלנו את הרעיונות אחד של השני. בתור גננת זה לא קל לבחור שם לילד שלך כי כמעט כל שם היה לך בגן כלשהו שבו עבדת ויש דעות קדומות על השם וזה מלחיץ, כי בכל זאת הילדה תישאר עם השם הזה לעד (אלא אם תחליט לשנות אותו כי בחרנו לה שם זוועתי מידי).

בסוף, לאחר הלידה, כשראינו את הילדה החלטנו שהכי מתאים לה להיות רותם. ידענו גם שהשם הזה יהיה לא פשוט להגייה, אבל בכל זאת החלטנו שהשם הזה כל כך מתאים לה. זה שווה את זה שכנראה לעד נתקן את כולם שהשם שלה אינו לוטם או אוטם, אלא רותם.

מצד שני, תראו לי שם שהוא טיפה שונה ושהאמריקאים כן מצליחים להגות ולא לעוות כאשר מזמינים קפה בסטארבקס. אני כבר מזמן "שילי" אצל כולם. כל כך השלמתי עם זה שאני מסתובבת כשקוראים "שילי" גם אם בכלל לא מכוונים אליי…

 

 


תגיות:, , , , , , , , , , ,עדיין אין תגובות

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!