בולטימורית בערבון מוגבל

יונית צוק

על יונית צוק

מאשה שעובדת במשרה מלאה, הפכתי ברילוקישן לאמא שלא עובדת. מהרגע שפגשתי את הבעל ידעתי שנטוס מתישהו לאמריקה בגין תת התמחות ועדיין, לעולם אי אפשר להיות באמת מוכנים לאותו רגע שבו נוחתים במדינה זרה. החלטה לא פשוטה, אבל הכי נכונה שעשינו. הוא כבר רוצה לחזור לארץ, אני עוד לא. הרילוקיישן הוא תקופה של רכבת הרים. ועדיין, עם כל העליות והמורדות, אנשים אוהבים רכבת הרים, לא?

דיסקים ואפליקציות ללימוד אנגלית לקטנטנים

מכירים את הילדים האלה שדבוקים למסכים הקטנים, את התינוקות המופלאים שיודעים להעביר את האצבע הקטנה שלהם על המסך כדי שיגלול הצדה? כאלה שאנחנו אוהבים להגיד :"יאללה, איזה הורים רעים, מדביקים את הבנות למסכים, לטלויזיה, איזה ערכים יש להן? אי אפשר לשבת באוטו ולנהל שיחה? אי אפשר להיות בסלון ולשחק קלפים כמו פעם?"

גם אני היתי אמא כזאת, עד ש-  עד שהם נכנסו אלינו הביתה – האייפד והדיוידי הנייד, רחמנא ליצלן.

ולשניהם אנחנו מכורים, קשה. וגם הבנות. אבל, אם יודעים לנהל את המכשיר לטובתנו, זה יכול רק לעזור (ככה אומרים כל המכורים, נכון?).

ככה תפסתי את הבנות עם הסבא שלהן, בוקר חורפי אחד בבולטימור, שבועיים בערך לאחר הנחיתה. הסבא במחשב שלו, תמר עם הטאבלט, ונעה'לה מול פים פם בדיוידי.

1

למען הפרוטוקול אציין ששני מכשירי תרבות אלה נרכשו עבורנו, קבל עם ועדה, על ידי הורי היקרים, שיודעים כנראה את נפש הנכדות יותר טוב מאיתנו.  אני התנגדתי לקנית הדיוידי מתחת לשפמי, אבל אמא שלי, כמו אמא שלי, יודעת מה טוב, גם אם אני מתנגדת. ואכן, בטיסה של המון שעות דו ספרתיות, הדיוידי הזה הציל אותנו. כן, גם אם הוא כלל את הדיסק הנוראי של מיכל הקטנה. (סליחה, אבל אין שם שום דבר חינוכי, ולא, להגיד בא לי ולשיר על זה , זה ממש לא לענין.  ועם זאת, תמר שלי בת ארבע היום, מאוד אוהבת את הדיוידי הזה. אולי בגלל שהיא יודעת עד כמה שהוא מעורר בי בחילה).

אז למה כן לקנות אייפד (או טאבלט) ודיוידי נייד לילדים שעושים רילו? כי באמצעות דיסקים נכונים ואפליקציות מתאימות, הם יכולים ללמוד אנגלית בקלות ובהנאה, גם אם הם מגיעים מרקע לא דובר אנגלית בעליל.

8 המלצות לדיסקים ואפליקציות ללימוד אנגלית לקטנטנים:

כל ההמלצות הינן מהספריה האישית שיש לנו בבית ומתאימות לגילאי שנה וחצי עד ארבע. (זה הגיל של הבנות שלי). רוב ההמלצות הן המלצות של שירות שעולה כסף (אתרים, דיסקים ואפליקציות), אני עושה את החישוב שספר עולה בסביבות ה40 ש"ח, אז למה שלא לשלם גם על מדיה נוספות.

1. אנגלית זה איזי – דיסק חמוד בהשתתפות יעל לוי-טל וניצן זיצר שמדובב חתול מצויר. הדיסק כולל שירים בלחנים מוכרים שמלווים על ידי ריקודים שתמר בת הארבע מחקה בשמחה רבה. התכנים בגובה העיניים לילדים, מה שלא קל למצוא בהרבה דיסקים לילדים, לצערי.  הדיסק הזה  מעולה לילדים שמתחברים ללמידה על ידי הקשבה למוזיקה.  תמרי שלנו שרה מהרגע שהיא קמה ועד הרגע שבו היא הולכת לישון, ולכן את האנגלית שלה היא רוכשת, בעיקר, באמצעות השירים השונים. מרגיש כמו חוג ללימוד אנגלית אחר הצהרים.  מצאתי ביקורת על הדיסק גם פה. 

אנגלית זה איזי

 

2. איני מיני ומו מטיילים בספר האנגלית – ההצגה הכי טובה בטלויזיה שלנו. הפקה מושקעת וחמודה. שירים שמלמדים אנגלית בשילוב עברית ואנגלית בשירים. הזהרו, אחרי כמה פעמים שאתם צופים בדיוידי – תתחילו לשיר מבלי לשים לב גם בעבודה את השירים של הדיסק. האנימציה  חמודה וצבעונית, ובכלל, לראות את מיקי קם עושה לי טוב. לחצו על התמונה לטובת קישור ליוטיוב:

איני מיני ומו מטיילים בספר האנגלית

 

3.  האתר של הסוד של מיה  – את ההמלצה הזאת קיבלתי מחברות בפורום של אסנת בר יוסף – פורום לנשים בשליחות ורילוקיישן. מכיוון ואני משתדלת לא לתת את המחשב שלי לבנות (כי בכל זאת, כל העבודה שלי נמצאת שם), אני נאלצת להסתפק בהמלצה החמה הזאת. לצערי אין להם אפליקציה לאייפד ואם אני רוצה לפתוח את האתר, זה רק דרך הבראוזר באייפד. פחות נח, אבל תראו איזה חמוד זה:  לחצו כדי להגיע לאתר.

הסוד של מיה

 

4. ABC.mouse.com –  את האתר הזה גיליתי לאחר צפיה בתוכניות אמריקאיות לילדים. הפרסומת עשתה לי את זה (באופן די חריג) ופתחתי את המחשב. גיליתי עולם ומלואו; המון משחקים באנגלית, לפי רמות שונות, ספרים, יצירה, שירה, פרינטבלס ועוד ועוד. מקסים. והחלק הכי טוב, שביום שהלכנו לגן החיות, תמר צעקה "אמא, יש פה ZOO", ולא הבנתי מאיפה היא ידעה (כי לא סיפרנו לה שהולכים לגן החיות), אז היא רצה לשלט הענק בכניסה לZOO ואמרה – האות Z, האות O ושוב האות O – את רואה אמא, כתוב פה ZOO.  תפתחו את הלינק לאתר, ותגללו למטה – יש שם הרבה סרטוני וידאו שמראים מה יש באתר הזה. מומלץ. יש להם גם אפליקציות לאייפד. אנחנו רכשנו את האפליקציה שבה לכל אות יש שיר – זה פשוט חמוד, עם הומור משגע.

ABCmouse.com

5. little monkeys  – מכירים את השובבים במיטה אחת? אז כזה, רק באנגלית. את השיר גיליתי, לאחר שתמר שרה אותו, בעקבות שיעורים פרטיים שאנחנו נותנים לה עם אחת המורות מהגן שלה (מומלץ ביותר, זה העלה לה את הבטחון העצמי בכמה דרגות, וגם יצר לה קשר מיוחד עם המורה – שלא לדבר על ההתקדמות באנגלית). האפליקציה כוללת את השיר, צביעה, משחק מבוך, משחק מציאת חרוז, משחק צורות ומספרים ועוד. פרטים נוספים – בעמוד האפליקציות של אפל.

5 little monkeys

 

6. fun english – אחד המשחקים האהובים על תמר. קנינו את כל הקטגוריות באפליקציה, והיא לומדת באמצעותה המון מילים חדשות שקשורות לקטגוריות : ביגוד, צבעים, חיות, חיות מים, חלקי גוף, בבית, פירות, רכבים, מזון ועוד. כל קטגוריה מחולקת ל-6 משחקים שונים בנושא. מקסים. לאפליקציה הזאת יש מקבילות עם סרטונים באפליקציה כמו לימוד פעלים, מילות תאור ועוד (זה קצת כמו לצפות בטלויזיה, אז מחקנו כרגע מהאייפד שלנו) . עוד על האפליקציה בחנות של אפל. fun english

7. Picture dictionary – אפליקציה נחמדה, היתרון בה הוא המשפטים. לוחצים על האות המבוקשת, ובאותה אות נפתחים מסכים שונים עם משפטים שונים שמלמדים מילים. אין פה משחקים או הפעלה, פשוט להוסיף לאוצר המילים, בצורה קצת אחרת.  פרטים נוספים באתר של אפל.

picture dictionary

 

8.   STORYLY – אנגלית זה חשוב, אבל מה עם הספרים שאנחנו אוהבים בעברית? ולמה שסבתא שבמרחקים לא תקריא לנו אותו? האפליקציה storyly מחברת בין ספרים בעברית, הילד שנמצא במרחקים, והצד השלישי – שמקריא לו את הסיפור. ואם אין צד שלישי זמין, כי בכל זאת אזור הזמן הוא שונה, הספרים גם מוקראים בעצמם. (מעולה ליום ראשון בבוקר, כשרוצים עוד שעה במיטה, לעומת הקטנה שכבר מספיק גדולה להפעיל את האייפד לבד). יש על המדף הרבה קלסיקות כמו איה פלוטו, ברכבת יושבת ארנבת, בוקר בהיר אחד, תירס חם, לא רוצה חיתול, שמוליקיפוד ועוד ועוד ועוד.  על האפליקציה באתר של אפל, ואם תלחצו על התמונה תגיעו לסרטון הסבר על האפליקציה.

storyly

9. אפליקציה של הופ – כן, זה לא קשור לאנגלית, אבל גם יותר מדי אנגלית זה לא בריא. לפעמים הם צריכות להרגיש "בבית". אז הורדתי להן את האפליקציה של הופ. יש שם המון תכניות ישראליות שמתאימות לגיל של הגדולה. הקטנה במילא עושה כל מה שהגדולה עושה… אני זוכרת שכשאני נסעתי לפריז, "העולם הערב" היו בשיא. וכשחזרתי, לאחר שלוש שנים, רק אני צחקתי מהבדיחות של "יש לי יש לי, יש לי פפפפהההההה", וכל החברות הסתכלו עלי באיזה שנה נתקעתי בדיוק. ולכן, חשוב, בעיני, שהם יראו את התכניות, שיתר הילדים רואים בארץ, כדי שתהיה להם שפה משותפת, גם אם מדובר בקאוצ' פוטטו. זה אפילו נחמד שהיא אומרת "הי, יש לי מייק האביר גם בשפה שפה וגם בשפה שבארץ": על האפליקציה באתר של אפל.

הופ ילדות ישראלית

 


תגיות:, , , , , , , , , , , , ,5 תגובות ל - “דיסקים ואפליקציות ללימוד אנגלית לקטנטנים”

 1. ננה #

  איפה אפשר להשיג דיסקים ללימוד אנגלית לילדים. מה מומלץ לגיל 6 ?

  16 בדצמבר 2013 ב - 14:49 הגב
  • שרון #

   הי נגה, גם אני מחפשת עכשיו דיסקים ללימוד אנגלית. ידוע לך איפה אפשר למצוא?

   תודה!

   שרון

   15 באוקטובר 2015 ב - 9:29 הגב
 2. עינת כהן

  הי יונית
  קיבלתי קישור לבלוגריסטית והגעתי עד כאן. נפלא!
  אנחנו כבר ברילוקיישן שני עם המשפחה. לא ארה"ב..מרכז אמריקה דווקא. 3 בנות כלבה ו2 ארנבים

  15 בפברואר 2014 ב - 14:29 הגב

הפניות

 1. מה צריך לעשות לפני יציאה לרילוקיישן? | תכף נשוב - 17 באוקטובר 2013

  […] לנסות ללמד אותן את השפה הזרה עוד בארץ, אם זה באמצעות דיסקים ואפליקציות, אם זה באמצעות שיעורים פרטיים. זה יכול לעשות שינוי […]

 2. אמאעובדת | חגיגות ארבע שנים לבלוג ומתנה - 6 ביולי 2014

  […] באמריקה הורדתי לתמר המון אפליקציות באיפד לטובת לימוד אנגלית, כל כל התבאסתי שאין אתר מדהים כמו באנגלית, וכשהתלוננתי […]

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!