הבלוג של אלנה ברנדשטין

אלנה ברנדשטין

על אלנה ברנדשטין

בעקבות רילוקיישן של מהנדס הבית, עברנו באוגוסט 2013 מהר הכרמל בחיפה ל- carmel mountain בסן דייגו. אני עורכת דין במקצועי, כרגע אמא במשרה מלאה לשני דרדסים שמחפשת את דרכה ונהנית מהמסע.

הדברים שגורמים לי לאהוב את החיים באמריקה!

"טל על הורד, שפמפם של ארנבת,
סיר של נחושת, כפפה מנומרת,
וחבילות עטופות בסרטים,
אלה דברים שאותי משמחים"

אז אחרי שהשיר הזה בגרסתו האנגלית  נדבק אליי יום אחד ולא עשה שום סימן של לעזוב וברוח אוירת החג שנחתה אצלנו במלוא העוז,  החלטתי לערוך רשימה של הדברים הקטנים שמשמחים אותי בUS:

חוסכי העצבים:  כמה כיף שלא צריך להתווכח כשמחזירים דברים, לא צריך להוכיח באותות ובמופתים שהמוצר לא עובד, לא צריך לחכות חודשיים עד אשר המוצר יישלח למעבדה שתגיע למסקנה המרעישה שהמוצר,  מה לעשות, לא עובד ואז להיתקע עם זיכוי. החזרתי מוצרים שנרכשו חצי שנה קודם לכן, החזרתי מוצרים ללא סיבה, החזרתי מוצר שהשתמשתי בו ולא אהבתי, ביטלתי עסקאות ועל הכל  קיבלתי את כל הכסף חזרה.  דוגמה מהשבוע האחרון: בובת דיסני שנרכשה לפני חודשיים הפסיקה לעבוד,  די היה במייל של שתי שורות כדי שנקבל עוד אחת ועוד עם אלף התנצלויות!

חוסכי הזמן: את כל הקניות אפשר לעשות און ליין עם אותם ההנחות (אם לא יותר) כמו בחנות הפיזית ואם לא מתאים אז מחזירים (ע' ערך חוסכי העצבים). אם רוצים לשלוח מכתב אין צורך להטריח את עצמך לסניף, מספיק לשים את המכתב בתיבת הדואר הפרטית ליד הבית  ולהרים את הדגל שעל התיבה.

המבלבלים, אך עם זאת נעימים: מה קורה כשיש צומת עם ארבעה סימני עצור, ארבע מכוניות שמגיעות מכיוונים שונים באותו זמן ונהגת ישראלית אחת? בארץ התשובה היתה תאונה ובאמריקה זה אומר שכל האמריקאים מחכים יפה יפה, בזמן שאני  לוקחת לעצמי את הזכות לעבור בצומת ראשונה. פניה שמאלה בירוק אך עם זכות קדימה לרכב שבא מולך (רואים שאני בשלב לימוד לתאוריה אמריקאית) שלא מתרגש ולא מצפצף גם כשהוא רואה את הרכב שלי  שועט לעברו.

המרגיעים: אין לי מושג ירוק מה קורה פה בארה"ב הגדולה (שלא לומר בקליפורניה, או סן דייגו). את כל המידע שלי על המתרחש בארה"ב אני שואבת מynet בעשר שעות דיליי.

הדברים הקטנים שעושים את החיים לנוחים: לא צריך לשים מטבע  בעגלה בסופר.

אין קודן באוטו פשוט מתניעים ונוסעים, ואם ברכב עסקינן, חייבת להזכיר את מצלמת הרוורס – פשוט גאוני , לא ברור לי איך אצליח לנהוג בארץ בלעדיה.

מסעדות שבהם הילדים אוכלים חינם.

בניגוד לאקסיומה שאומרת כי שמסעדנים בארץ עושים את הכסף ממשקאות, הרי כאן בכל המסעדות, מהפשוטות ועד היוקרתיות, יש refill – שתה כמה שאתה רוצה ללא הגבלה ובעלות זעומה.

בבנק שלנו אין עמלות, רק ריבית על הפלוס, מה שגרר תגובה מופתעת מהבנק שלנו בארץ בנוסח "אז איך הם מרויחים?!"

alina xmas (Large)

אך שלא תחשבו שהדשא באמריקה ירוק יותר,  שמרתי את הדברים המרגיזים, המעצבנים, המכעסים והמרתיחים לרשימה של "אחרי החגים".

נתראה בקרוב.


תגיות:, , , , , , , , ,עדיין אין תגובות

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!