רק ארבע שעות מתל אביב

לימור וארז

על לימור וארז

אנחנו גרים בסך הכל ארבע שעות מתל אביב. כמו הדרך לאילת, אבל במטוס. וביבשת אירופה. בלוג על החיים שיש ואין לנו בברלין מאז ינואר 2013, כשעברנו לכאן עם שני הכלבים שלנו ותינוקת.

החברים החדשים שלנו

אני יודעת מה עובר לכם בראש. אבל לא, זה לא עוד פוסט נדוש על החיים המהממים שלנו בגולה. אפילו שממש קשה לי, לאור האביב המדהים שהגיע אלינו לאחרונה, אני אתאפק. הפעם אני רוצה לספר לכם איך תוך חודשים ספורים, הפכתי מיצור עם חברים בגוש דן והסביבה, אתם יודעים, התל אביבית שלא מוציאה את האוטו במוצ״שים מהחניה כי אין שום סיכוי למצוא אחר כך חניה, לבן אדם מקושר על כל קצוות הגלובוס, ואיך לא הייתי מנחשת בחיים(!) שזה יקרה.

הכל התחיל בשיחות מאד יומיומיות ופשוטות עם יעל, כשאני עוד גרתי בארלוזורוב פינת אבן גבירול והיא כבר גרה באנדורה פינת שום מקום. שוחחנו המון באותה תקופה (בכל זאת, אנדורה – מה יש לה לעשות חוץ מאשר לשוחח איתי?) על הא, על דא ועל תלאות ההריון שעברו עלי דאז. כשהחלטנו שאנחנו רוצים ״לנסות״ לעבור לחו״ל,  נושאי השיחה השתנו באחת. מכאן הכל היה מאד מהיר: הכנות, הכנות, הכנות, מכולה, מעבר לחו״ל, מכולה שלא הגיעה, והשאר היסטוריה.

tn coverחודשיים וקצת אחרי שנחתנו בברלין, יעל ואני חבקנו תינוק חדש – תכף נשוב שמו. האתר, כמו שאתם בוודאי זוכרים מהנאום הקבוע שלי, אותו שמעתם לבטח בחדשות ערוץ 2, תכנית הבוקר של רשת או אולי קראתם עליו בגלובס או בהארץ,  בכלל היה אמור לרכז מידע עובדתי יבש על רילוקיישן, אבל אז הוא יצא מכלל שליטה כשנוספו לו עוד ועוד כותבים וכותבות שרצו לקחת חלק בתינוק הפונקציונאלי שנולד לנו.

מה שאתם לא יודעים, זה שאותם כותבים וכותבות הפכו לחברים שלנו. אז נכון שרוב הטיסות שלנו לחופשות מגניבות ברחבי העולם הפכו באחת לחופשות מגניבות בארץ הקודש בלבד,  אבל יעל ואני מנהלות, על בסיס יומיומי,  מערכות יחסים עם לפחות 10 אנשים שונים ביום, רובם נמצאים בtime zone אחר לגמרי משלנו.
ההתייעצויות האלו, הפתיחות, הישירות והכנות של אנשים שלא פגשנו מעולם ושהכניסו אותנו אל החיים האישיים שלהם: הגעגועים למשפחה, התסכול המקצועי, הרגעים המרגשים, ההריונות, הלידות, החגים המשמחים וגם אלו שנגעו בפצעים כואבים, גרמו לנו להרגיש הכי קרובות לאנשים ולנשים שהכרנו בשנה האחרונה, על אף המרחק הפיזי. צחקנו, בכינו, התרגשנו וגילינו הרבה מקומות שעד לאחרונה לא ידענו איך לאיית את שמם.

brb pn2מהר מאד התחילו להגיע גם התגובות של הגולשים, חלקם בטוקבקים ורובם במיילים אישיים שנגעו ללבנו. היום, שנה אחרי שתכף נשוב נולד, אנחנו חושבות, סליחה, אנחנו יודעות שזכינו! זכינו לקחת חלק במיזם הזה שעוזר לכל כך הרבה אנשים, נוגע בחיים, מעצב, משפיע, משנה החלטות ותורם הרבה יותר ממה שאי פעם דמיינו שהוא יתרום כשהוא עוד היה בתכנון.

אז מזל טוב לתכף נשוב, ובעיקר, מזל טוב לכל אלו שלוקחים חלק בעשייה היומיומית שלו. אנחנו מאד אוהבות ומעריכות כל אחד ואחת מכם באופן אישי!

מצטערת על הדביקות, אבל השיר הזה פשוט מתבקש.

 


תגיות:, , , , , ,עדיין אין תגובות

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!