בולטימורית בערבון מוגבל

יונית צוק

על יונית צוק

מאשה שעובדת במשרה מלאה, הפכתי ברילוקישן לאמא שלא עובדת. מהרגע שפגשתי את הבעל ידעתי שנטוס מתישהו לאמריקה בגין תת התמחות ועדיין, לעולם אי אפשר להיות באמת מוכנים לאותו רגע שבו נוחתים במדינה זרה. החלטה לא פשוטה, אבל הכי נכונה שעשינו. הוא כבר רוצה לחזור לארץ, אני עוד לא. הרילוקיישן הוא תקופה של רכבת הרים. ועדיין, עם כל העליות והמורדות, אנשים אוהבים רכבת הרים, לא?

הצעה לטיול בשכונה נעימה בבולטימור

בולטימור.
מי בכלל שמע על העיר הזאת? זה הרי כל כך קרוב – שעה מוושינגטון, וארבע שעות מניו יורק, אבל כל כך רחוק.
בולטיחור. ככה חברים קוראים למקום.
וכשאני מסתובבת ברחוב, הוא כאילו צוחק עלי, לניו יורק את רוצה? הכי רחוק שתגיעי זה לרחוב בשם ניו יורק.

רחוב ניו יורקאז החלטתי ללכת לחברתי פה, ולדבר איתה על היתרונות של בולטימור. בכל זאת, היא עושה פה פוסט דוקטורנט (ובכלל אשה מרתקת לעילא ולעילא) וחיה פה קרוב לארבע שנים כבר.

אחד היתרונות של בולטימור הוא יוקר המחיה, או יותר נכון, המחיה פה זולה פי כמה מניו יורק ומושינגטון.  מאוד קשה למצוא בערים הללו דירת שני חדרים בשכונה טובה ב-1,200 דולר,  כמו שאנחנו חיים.  וחוץ מזה, כנראה שבסופו של דבר, גם אם היינו מגיעים לוושינגטון או לניו יורק, היינו פוסלים על הסף בגלל התקציב.

אז מה יש ,בכל זאת, לעשות בבולטימור? להסתובב ברחובות. כי הכל כל כך יפה פה באביב. וגם אם היום מתחיל מעונן, אין מה לפחד, כי מזג האויר פה משתנה כמו מצב הרוח של ילדה בגיל ההתבגרות.

Loyola university

תכננתי להגיע לאזור של LOYOLA UNIVERSITY מכיוון וזהו אזור מאוד יפה מבחינת הבניה האמריקאית (הוווווו כמה שאני אוהבת את הבתים המצועצעים האלו), מבחינת הירוק בעיניים, ומבחינת נוחות החניה וקלות הניווט.

חניתי מול SHERWOOD GARDENS, בתקווה לראות עוד קצת טוליפים. לצערי, ההצתה שלי היתה קצת מאוחרת (נו, מה יהיה עם זה?), והטוליפים כבר נבלו. ולראיה, בסופ"ש הקרוב אנשי בולטימור מוזמנים להגיע, ולהוציא את פקעות הטוליפים בעצמם. הגינה היא מאוד נעימה לילדים, אולי באמת אקנה את חפירה לבנות ונגיע לשם מחר.

המשכתי ברחוב GREENWAY  בסיבוב מעגלי. יש את סופי השבוע האלה, שאין כל כך כח לנסוע רחוק ולטייל, אבל כן רוצים ללכת קצת ולהזיז את הגוף – זה המקום! מספיק בשביל לקבל ויטמין די, וכשרוצים לחזור הביתה לסיאסטה – אין בעיה, הקרבה לבית מאפשרת זאת בהחלט.

Greenway St Baltimore

המדרכות מאוד מסודרות בחלק הזה של העיר (ישנם חלקים בעיר בלי מדרכות כלל), אפשר אפילו לקחת את האופניים ולנסוע. תענוג.

_DSC0866

בתקופה הזאת של השנה, הכל פורח. וזה אחד היתרונות של בולטימור. היא פשוט עיר יפה, נעימה ומאוד רגועה. אז מי צריך את ניו יורק? אולי לא היתי מצליחה בכלל להסתדר שם עם כל הרעש וההמולה?

Underwood Rd Baltimore

 ואילו שלא מצליחים לפרוח, מטפלים בהם. RIP

treeבולטימור הפתיעה אותנו. יותר נכון, האנשים פה הפתיעו אותנו, הם ממש נחמדים. אולי אפילו אני אצליח ללמוד מהם נדיבות ואדיבות מהי. כשהולכים ברחוב, כולם אומרים "הי", אפילו אם הם לא מכירים. אני מאוד אוהבת את זה. גם אם זה הרגיש לנו בהתחלה "לא אמיתי", זה כל כך נעים שמישהו אומר לך "הי", במיוחד כשאת חדשה בעיר.

Baltimoreאז באמת, אולי עדיף לשמור את ניו יורק או ושינגטון להזדמנות אחרת? לטיול? הרי זה לא שאף פעם לא אחזור לאמריקה. ומתי עוד תהיה לי האפשרות לטייל במדינת מרילנד? לחיות בפרבר אי שם ביער…

6Collageמתי עוד תהיה לי הזדמנות להכיר פשוט את אמריקה האמיתית, יותר נכון , את מרילנד האמיתית. כי כשדיברתי עם חברה שגרה בשיקגו, וסיפרתי לה על היערות המדהימים שיש פה, וכמה שהתפלאתי שתוך שבועיים העצים הערומים שהכרתי, עם הגעתנו לפה, התמלאו בפריחה מרשימה ביותר, בצבעי ירוק אינסופיים, והיא אמרה לי :"וואו איזה כיף לך, לנו יש פה מיילים של שדות תירס וארטישוקים". והיא בשיקגו – עוד עיר שהיתי שמחה לגור בה, אבל ארטישוקים? כמה כבר אפשר לטיייל בשדה של ארטישוקים?

3Collage

מי שרוצה להרחיב את הטיול באזור (שנקרא שכונת GUILFORD) יכולה להגיע למוזיאון בשם EVERGREEN HOUSE שנמצא בסביבה. אני לא נכנסתי לשם עדיין, אבל הי, יש לי עוד זמן, כמו שאומרים, אני בסביבה 🙂

GUILFORD

 

 

 

 


תגיות:, , , , , , ,תגובה אחת ל - “הצעה לטיול בשכונה נעימה בבולטימור”

 1. היי

  אני מתעניין ברכש בית לצורך השקעה.
  האם את ממליצה על בולטימור?
  האם מחירי השכירות כדאיים למשכיר ביחס לעלות הבית?
  אשמח לקבל תשובה מאחת שנראת מאוהבת בער.

  בתודה מראש
  יצחק

  22 באוקטובר 2013 ב - 15:23 הגב

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!