עלילות שירי בעיר הגדולה

שירי לביא

על שירי לביא

בת 33, אמא טרייה לרותם, חיה בניו יורק מזה 3 שנים. במקצועי גננת וכרגע נהנית להיות stay at home mom.

חברות בתפוח הגדול

אני מיסודי בחורה מאוד חברותית, מאלו שאפילו בנסיעה של חמש דקות באוטובוס מפטפטות עם חצי אוטובוס. אף פעם לא היה לי קשה להכיר חברות חדשות אבל לא תמיד הן היו חברות אמת.

לאורך השנים נתקלתי בהרבה חברות. היו חברות של לדבר בטלפון כל יום ולהיפגש פעם ב…, היו חברות של "בשעת הצורך" שלא תמיד זה היה הדדי, היו חברות שידעו להקשיב ולשתף והיו חברות ששכחו מהי חברות אמיתית.

כאשר אתה עובר לחו"ל, החברים הופכים להיות המשפחה שלך. הם אלה שמלווים אותך, תומכים, עוזרים, מייעצים. הם אלה ששמחים יחד איתך וכואבים יחד איתך. הם גם אלה  שמחבקים אותך ומקשיבים לך.

כאשר עברנו לניו יורק, הנטייה שלי הייתה להכיר רק נשים ישראליות. הלכתי לבוק קלאב הנפלא של ג'ודי (ממליצה בחום על מועדון קוראות ניו יורק) והכרתי המון נשים נפלאות, הצטרפתי להרבה קבוצות וניסיתי להכיר כמה שיותר. לא כולן היו כלבבי ולא לכולן הייתי החברה הכי טובה אבל הן מלוות וליוו אותי, והפכו את השהות שלי פה להיות נעימה ועזרו שלא להרגיש בודדה במערכה.

friendship-2156174_1920

לאט לאט הרגשתי צורך להכיר גם נשים אמריקאיות אבל משהו עצר אותי – אולי זו השפה שאני מרגישה שפחות זורמת בפי, אולי זה ההרגשה של צביעות שלפעמים הרגשתי מהאמריקאיות ואולי כי פשוט לא ממש יצא לי להכיר אמריקאיות שהן לא אמהות בגן שבו עבדתי.

דווקא עכשיו כאמא יוצא לי להכיר הרבה אמהות אמריקאיות. אולי בגלל שיש הרבה נושאים משותפים ואנחנו עוברות חוויות דומות. לאט לאט אני מגלה שהשד לא נורא כל כך…

 

להלן מספר קווים לדמותה של האם האמריקאית:

1)לעולם לא תהיה ספונטנית, גם אם יש לה את כל הזמן הפנוי שבעולם להיפגש.

2) תמיד תשאל אם מניקה/שואבת ותעשה פרצוף של "זה גם בסדר" כשתגידי לה שהילדה אוכלת סימילאק.

3) תשאל אם אני מכירה הרבה ישראליות.

4) תעוות את השם של הקטנה (טוב נו..אבל את זה כל האמריקאים עושים;-)).

ולמרות הכל, אני מרגישה שחשוב להתחבר לאמהות אמריקאיות ולהשתלב בתרבות האמריקאית, כי פה אנחנו חיים ואי אפשר רק להיצמד לישראלים. בעיני מאוד חשוב להכיר אמהות אמריקאיות – ללמוד מהן על מנהגים ומסורות, קצת "להתאמרקן" ולדעת להשתלב גם כשאנחנו רחוקים מאיזור הנוחות שלנו.

ואם את אמא טרייה שמחפשת מקום להכיר אמהות אחרות, ישראליות או אמריקאיות, ההמלצה שלי היא ללכת כמה שיותר למפגשי אימהות (אני הולכת למפגש אמהות ב-92Y- כל יום רביעי בשעה 10:30) ולחוגים לילדים (ראו פוסט קודם שלי עם המלצות בעניין). תמיד אפשר גם לדבר בפארק עם אמהות אחרות.


תגיות:, , , , , , , , , , , ,עדיין אין תגובות

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!