לאסי טוסי הביתה: כל מה שאתם צריכים לדעת על רילוקיישן עם חיות מחמד

terminal4petsחיות מחמד הן חלק מהמשפחה וכשמציעים לך תפקיד מעבר לים, ברור שזה הזמן להתחיל לארוז  את שימורי הבשר של החתול ואת האוכל היבש של הכלב, כי חיית המחמד שלך לא תישאר מאחור!

מה צריך לעשות כדי להטיס חיית מחמד לחו"ל?

zhouxuan12345678התהליך הרשמי של  הטסת חיות מחמד אורך בממוצע שלושה חודשים וכרוך בכמה שלבים וביניהם בירור חוקים ורגולציות של מדינת היעד ומדינת המוצא לגבי יבוא וייצוא חיות מחמד על פי סוג החיה, זן, גיל והיסטוריה רפואית. דרושים לכם אישורי יצוא, אישורי יבוא ואישורי בריאות חתומים על ידי הגורמים הרלוונטיים לכל מדינה.

בתוך כך, כדאי מאוד ומומלץ לבצע לחיה בדיקת כשירות לקראת הטיסה עצמה ובדיקת כשירות נוספת לקראת תנאי המחיה החדשים. חשוב לזכור כי  העברת חיית מחמד למדינה זרה כרוכה בחשיפתה לאקלים חדש, מחלות ונגיפים הזרים למערכת החיסונית שלה. לכן יש צורך בחיסונים, טיפולים מונעים, קריאת שבב אלקטרוני ועוד.

גם את מסלולי הטיסה צריך לקחת בחשבון כאשר מטיסים חיית מחמד: תכנון מסלול טיסה עם חיות מחמד שונה מזה של אנשים. חשוב לבחור מסלול טיסה שהוא pet-friendly . גם לשעת הטיסה יש חשיבות:  אם אתם טסים לחו"ל בחודשי הקיץ וחיית המחמד שלכם מוטסת בתא המטען, מומלץ לבחור טיסת לילה על פני טיסת יום. זאת, כדי למנוע המתנה לטעינה או פריקה של החיה בכלוב ההטסה בשעות החום.

מה עוד חשוב לדעת לפני שקונים לחתול כרטיס טיסה?

Lovro Rumihaהטסת חיות – איתכם או בתא המטען? אם חיית המחמד שלכם שוקלת עד 8 ק"ג יחד עם כלוב ההטסה שלה, חלק מחברות התעופה יאפשרו לכם לטוס איתה בקבינת הנוסעים הראשית. בכל מקרה אחר, חיית המחמד תעבור את הטיסה בתא המטען כמטען עודף  ((excess baggage. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי לא די בכך שחברת התעופה תאשר לכם להטיס חיות איתכם בקבינה, גם מדינת היעד ומדינת המוצא צריכות להתיר הטסת אנשים וחיות יחד. מדינות כמו: דרום אפריקה, בריטניה, קניה, אוסטרליה וניו זילנד, אינן מאשרות הטסת חיות יחד עם בני אדם אל תוך שטחן, למעט במקרים חריגים כמו כלבי נחיה לעיוורים.

בדיקת נוגדני כלבת – מי נגד מי ומתי? מדינות רבות אינן מסתפקות בחיסון נגד כלבת ודורשות אישור לכך שהנוגדנים שהחיסון אמור לפתח פעילים, כלומר, הן דורשות בדיקת נוגדני כלבת. בדיקה זו מבוצעת לפחות חודש ממועד קבלת חיסון הכלבת (על פי הרגולציה במדינת היעד) על ידי וטרינר מוסמך. רק מעבדת מורשית במדינת המוצא יכולה לבצע את הבדיקה ולספק את האישור על כך.

חניות ביניים בחו"ל – מה הכלב עושה בזמן שאתם בשופינג? כאשר מסלול הטיסה כולל עצירות ביניים ארוכות, יחסית, אתם מתכננים טיולים בעיר, שהייה בבית מלון, או בזבוזים בדיוטי-פרי. אולם, מה עולה בגורלה של חיית המחמד בזמן הזה? כמובן שלא ניתן לשחרר חיית המחמד בשדה התעופה ובמקביל, לא ניתן להסתובב איתה בתחבורה הציבורית, או לקחת אותה לבתי מלון. לכן, הסידור ההולם הוא פנסיון לחיות (pet center). בשדות תעופה בערים כמו פרנקפורט, אמסטרדם, ניו ג'רזי, או יוסטון, יש פנסיונים כאלו וכשמזמינים כרטיסי טיסה לחיות יש לוודא שחברת התעופה משריינת מקום לחיית המחמד שלכם בפנסיון בשדה התעופה בו מתקיימת העצירה.

חובת הסגר – מתי זה עלול לקרות ואיך נמנעים מכך? בכל מדינה בעולם קיימת סכנה שחיית המחמד שלכם תיכנס להסגר, במידה ולא יהיו בידכם המסמכים הרלוונטיים לייבוא החיות למדינה. חיות אשר אינן עומדות בדרישה לייבוא חיה, או שלא קיבלו את החיסונים הדרושים, עלולות להיכנס להסגר בכל מדינה. כמו כן, ישנן מדינות מחמירות במיוחד, אשר נוהגות לקנוס, לגרש ואף להמית חיות מחמד המגיעות אל שטחן ללא אישורים. בין אם זו חיה אקזוטית, חיה מזן מסוכן, חיה שמגיעה במצב בריאותי לקוי, או פשוט חיית מחמד שתהליך הייבוא שלה לא התבצע על פי החוקים והסטנדרטים של מדינת היעד, סכנת ההסגר קיימת בכל מדינה, בכל עת.  ישנן מדינות שבהן קיימת חובת הסגר חיות (quarantine). נכון להיום, המדינות המחייבות הסגר הן: אוסטרליה, ניו זילנד, הונג-קונג וסינגפור. כאשר מתכננים הטסת חיות למדינה המחייבת הסגר יש לבצע את הסידורים מבעוד מועד. כלומר, ליצור קשר עם תחנת ההסגר בשדה התעופה, לוודא שיש מקום פנוי ולבצע רישום מסודר, לרבות תשלום מראש. חשוב לזכור כי יתכנו עומסים על תחנות ההסגר (בעיקר בחודשי הקיץ בהם קיימת תנועה ערה) ולכן יש לבצע סידורים אלה מבעוד מועד. כדאי לזכור כי עד שאין לכם אישור ותאריך סופי להסגר, אין טעם להתקדם עם תהליך ההטסה.

pets1

מבולבלים? תוהים איך תתמודדו עם כל המטלות המורכבות האלו? זה הזמן לפנות לווטרינר מוטס. הווטרינר המוטס, מספק יעוץ וטרינרי מבעוד מועד, מסייע בארגון וניהול הדרישות הבירוקרטיות, בודק את החיה ועוזר בתכנון מסלולי הטיסה.

Terminal4Pets הינה חברה וטרינרית (חברת בת של בית הרופאים הווטרינרי מכבים). החברה נוסדה במטרה לתת לך מענה מקצועי ומתקדם להטסת חיות מחמד מהארץ לכל מדינה בעולם ובחזרה – בבטחה ובנוחות.

לשיחת ייעוץ חינם וללא התחייבות, התקשרו עוד היום 972-89264554

כתבו לנו [email protected]

בקרו באתר הבית שלנו www.terminal4pets.co.il


תגיות:, , , , , ,עדיין אין תגובות

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!