עלילות שירי בעיר הגדולה

שירי לביא

על שירי לביא

בת 33, אמא טרייה לרותם, חיה בניו יורק מזה 3 שנים. במקצועי גננת וכרגע נהנית להיות stay at home mom.

לחפש עבודה בעיר הגדולה

בשעה טובה ומוצלחת הגיע הרגע שחיכיתי לו: קיבלתי סופסוף את אישור העבודה.

אם נודה על האמת אלה היו חודשים לא פשוטים:

נכון, זה כיף להסתובב ולהנות מהמוזיאונים ומכל מה שהעיר הגדולה מציעה לך, אבל בשלב מסוים ממצים את זה, מחפשים שגרה ודי מבאס ללכת לבד כי הבעל עובד או כי החברות שהכרתי עובדות בבוקר.

אני אדם שמאוד אוהב לעבוד, ולמעשה לא עבדתי הרבה חודשים והיה לי מאוד קשה עם זה. להפתעתי, דווקא כשקיבלתי, בהתרגשות, את אישור העבודה שכל כך חיכיתי לו, נכנסתי ללחץ.

זה לא קל אף פעם להיות על תקן מחפש עבודה, בטח שלא כשאתה מגיע ממקום לא פשוט של מישהו שאנגלית היא לא שפת האם שלו. זה גורם לבטחון העצמי להיות נמוך כי אתה לא בטריטוריה המוכרת שלך.

בישראל היה לי כל כך קל ופשוט: שפה מוכרת, יצרתי לעצמי שם של גננת טובה ואיכותית, אהבתי את העבודה שלי עם הילדים וזה היה ה-מקום שלי.

ופה פתאום, איבדתי חלק מהזהות שלי כי כשאנחנו עוברים לארץ אחרת, משהו בנו מתחדש, אולי מתחלף, וזה הוביל לכך שפשוט נלחצתי…

כל החודשים האחרונים חשבתי וחשבתי – מה אעשה כשסופסוף אקבל את אישור העבודה?

חשבתי לפתוח עסק של הפעלות בעברית, חשבתי להיות גננת בגן ישראלי (אני מרגישה שזה לא נכון לי בגן אמריקאי כי אין לי מספיק בטחון בדיבור באנגלית), חשבתי להיות מורה לעברית בבית ספר ובסוף החלטתי לעשות מעין שילוב.

הגיע זמן ראיונות העבודה ואין ספק שכל ראיון מביא אותי לרמת בטחון גבוהה יותר, אני משתפשפת, בטוחה בעצמי יותר וכרגע עומדת בפניי החלטה על עתידי בחודשים הקרובים.

מה שבטוח זה שהיצירתיות שבי עדיין חזקה ביותר ובימים אלו אני מלמדת (במנהטן בלבד) עברית לילדים בשיעורים פרטיים והכל בשיטות ובדרכים יצירתיות. כך שאם אתם שומעים על מישהו שמחפש…

ואם יש משהו שגורם לי הנאה אמיתית,  זה לראות אותם לומדים ונהנים.10998792_10152860189214079_1505106190_o


תגיות:, , , , , , , , , ,עדיין אין תגובות

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!