ממתווך נדל"ן לאלוף העולם של גוגל

המשבר הכלכלי שהכה בארה"ב בשנת  2008 גרם לצבי וילור צידון לשנות את מסלול חייו. איך עושים הסבה מקצועית שמביאה אותך להפסיק להיות סוכן נדל"ן ניו יורקי ולהפוך ליזם שעוסק בבניית אתרי אינטרנט  וקידומם?

zvi

צבי וילור צידון

צבי וילור צידון, בן 38, חי בניו יורק כבר עשר שנים. "עברתי בגלל הכסף", הוא אומר, בלי להתנצל, ומספר שאחרי שהשתחרר מהצבא "למדתי להיות web master, אז זה עוד היה תחביב. החלטתי לעבור לניו יורק כי קיבלתי הצעה "שלא ניתן לסרב לה" – לעבוד כסוכן נדל"ן בניו יורק". במשך חמש שנים עבד וילור צידון בתחום הנדל"ן עד שבמשבר הגדול של שנת 2008, קרס שוק המשכנתאות האמריקאי . "התלבטתי מעט, אבל החלטתי להפוך את התחביב לעסק. התחלתי לבנות ולקדם אתרים כמקצוע והקמתי את TI WebMaster ".

זה נשמע פשוט וקל, אבל למעשה, הסיפור שמסתתר מאחורי הקמת העסק של צבי נופל תחת הקטגוריה "מוזר ומעניין"; כשותף להקמת העסק הוא בחר באיש אותו לא פגש, מעולם קודם לכן, בארבע עיניים.  "בתקופה שבה הייתי סוכן נדל"ן, בניתי אתרים בתור תחביב. בניתי, למשל, אתר שיש בו מידע לישראלים שחיים בניו יורק. סביב אחד האתרים שבניתי,  הייתה לי בעיה שקשורה בתיכנות ובאחד הפורומים המליצו לי על בחור בשם עידן דמתי. הוא עזר לי בשמחה מספר פעמים ועשה רושם של בן אדם מאוד נחמד. כשעזבתי את העבודה בנדל"ן והחלטתי להקים את העסק, הוא הפך להיות שותף. עבדנו במשך שנתיים כשותפים בלי לפגוש מעולם אחד את השני מחוץ לרשת".

zvi4צבי מתאר את תהליך ההתבססות של העסק כאיטי ומורכב,  "לקח בערך שנה וחצי עד שהעסק עמד על רגליו. בינתיים שנינו עבדנו בעבודות אחרות, אני כמשגיח כשרות ועידן, השותף שלי, אצל אביו. בשעות היום היינו עבדנו בעבודות הרגילות שלנו ובלילה בנינו את העסק וקידמנו אותו". חברת TI Webmaster, שהוקמה לפני חמש שנים, מונה היום חמישה עובדים,  ובשנת 2012 היא זכו צבי, עידן והצוות שלהם באליפות העולם של גוגל לפירסום אתרים, "אף פעם לא חשבתי שאהיה אלוף עולם במשהו", הוא טוען.

לפני שהקים את TI Webmaster צבי מעולם לא היה עצמאי –   "זו הפעם הראשונה בחיי שהקמתי עסק ואני חייב להגיד שלמרות כאב הראש והלילות בהם אני לא ישן, אני אחזור להיות שכיר רק אם מישהו יציע לי סכום כסף ממש גדול. אני מאוד נהנה להיות עצמאי. בתחילת הדרך עשינו הכל בחברה, אבל עכשיו, ככל שהעסק גדל, אני מתעסק יותר בתחום השיווק ובניהול הפרוייקטים". העבודה, מהווה עבור צבי, מקור לשמחה ויצירתיות: "אני מאוד נהנה מהתחום הזה, אני אוהב את הדינמיות ואת היצירתיות, אני לא משתעמם כי דברים כל הזמן משתנים".

ביקשנו מצבי כמה טיפים להקמת עסק ולתחזוק שותפות עסקית ארוכת טווח; על השותפות בינו לבין עידן הוא מספר שהסוד שלהם להצלחה הוא "חוזה כתוב בו חילקנו תפקידים מאוד ספציפיים לכל אחד. מעבר לזה בבסיס של מערכת היחסים שלנו נמצאת העובדה שיש ביננו 100% אמינות". על השאלה איך מקימים עסק בניו יורק מאפס, הוא משיב בצורה ברורה וחד משמעית – "הכי חשוב זה מוטיבציה ואהבה למה שעושים.  אם אתם רוצים להקים עסק בניו יורק קחו בחשבון שאתם צריכים לשנות גישה: השמש לא זורחת לכם מהראש, תתכונו לעבודה קשה מאוד ולהשקעה בלתי פוסקת".

בין לבין העבודה השוטפת והניהול של החברה, צבי ואשתו מיטל,  עורכים בשבע השנים האחרונות,  מדי ערב שבת  ברובע קווינס בניו יורק סעודות שבת הפתוחות לכל מי שרעב לחברה ולמסורת "הסעודות הן הסיפוק האמיתי שלנו, האפשרות לתת, לארח, להיות אוזן קשבת – זו אחת ההנאות הגדולות שלי".


תגיות:, , , , , ,עדיין אין תגובות

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!