יומן מסע

בת-אל צולקר

על בת-אל צולקר

בת 30 מתגוררת ב-4 השנים האחרונות בהרצליה עוסקת בחינוך והוראה לחינוך מיוחד. בימים אלה סיימה את שנת הלימודים וחינוך כיתה ז'. עוברת לגור בברזיל עוד כמה חודשים לשליחות של שנתיים-לעבוד כמורה לעברית בבית ספר יהודי בעיר סאו פאולו. רווקה ונוסעת לבד!

נפרדת: רגע לפני העלייה למטוס

איך הזמן טס כשנהנים…מנסה להרוויח עוד זמן עם כולם פה בארץ, בילוי עם חברים, משפחה, קולגות מעבודות קודמות, מכרים ואנשים שהיו קרובים וקשורים אליי לאורך תקופה ארוכה. אז לפני שעולים למטוס היישר לברזיל, יש כמה עניינים לסגור פה בארץ – להיפרד כמו שצריך מאנשים יקרים וחשובים לי. אז איך עורכים את הפרידה כמו שצריך? כדי שלא יהיה עצוב וקשה מידי…

את  הפרידה אני עורכת בכמה שלבים, כדי שלא יהיה צפוף מידי ואוכל לעכל את הרגעים המרגשים עם האנשים החשובים בחיי. אז תחילה, בית המשפחה לתקופה קצרה. בתקופה זו, אבלה כמה שאפשר עם הורי, סבתא, סבא, אחים, אחיות, דודים ודודות. זמן האיכות יתחלק בין כולם, כך אוכל לבלות עם כל אחד ואחת את הזמן שלו, לשמוע סיפורים, לטייל, לאכול ביחד, לבשל, לצחוק ולדבר והעיקר לאסוף כמה שיותר חוויות ביחד.

batel z goodbye2

שלב נוסף, חברים, חברות, מכרים ומכרות – בתכנון מסיבת פרידה לחבריי הקרובים. האנשים שליוו אותי למשך תקופה ארוכה, היו לצידי, הקשיבו, נתנו, חיבקו ועודדו. לא מגיע להם זמן איכות משלהם?! בטח שכן! אז הרגע תכף מגיע, חברים יקרים שלי, במיוחד מרים חברתי המדהימה שליוותה ומלווה אותי בכל השלבים שאני עוברת עד לעזיבה. יש לנו עוד טיפה זמן ביחד…

עוד שלב חשוב הוא הפרידה מהארץ היפה שלי, מכל המקומות שאני אוהבת להסתובב בהם, אז אם תראו אותי מסתובבת ברחובות הארץ כל היום תבינו למה. אז נתחיל בשווקים בריחות של האוכל, בעיר המדהימה תל אביב, כל הצבעים, רעשים, אנשים והים. נעבור לירושלים, לשוק, לכותל, למאכלים ולאנשים המדהימים. לא אשכח את הרצליה, את כל החוויות מהעיר המקסימה שבמשך ה-4 שנם האחרונות חייתי והתגוררתי בשעריה. צפון, דרום, מזרח ומערב, מבוקר עד ערב, לטייל ולהנות בכל פיסת אדמה, כי אתגעגע מאוד.

Amos Gil - PikiWiki - Israel free image collection project

איך אפשר לשכוח, להפרד מהמאכלים שאתגעגע אליהם מאוד! כבר אגרתי במזוודה מאכלים שיספיקו לי עד למשלוח של אספקה מהארץ. אז עד אז – לאכול ולטעום כמה שאפשר.

אז יצאתי לרחובות הארץ, לטייל, לאכול ולטעום עוד קצת לפני העלייה למטוס…

batel goodbye

תכף אשוב

 

 

 

 

 

 


תגיות:, , , , ,עדיין אין תגובות

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!