בולטימורית בערבון מוגבל

יונית צוק

על יונית צוק

מאשה שעובדת במשרה מלאה, הפכתי ברילוקישן לאמא שלא עובדת. מהרגע שפגשתי את הבעל ידעתי שנטוס מתישהו לאמריקה בגין תת התמחות ועדיין, לעולם אי אפשר להיות באמת מוכנים לאותו רגע שבו נוחתים במדינה זרה. החלטה לא פשוטה, אבל הכי נכונה שעשינו. הוא כבר רוצה לחזור לארץ, אני עוד לא. הרילוקיישן הוא תקופה של רכבת הרים. ועדיין, עם כל העליות והמורדות, אנשים אוהבים רכבת הרים, לא?

צ'ו צ'ו טריין – ביקור במוזיאון הרכבות בבולטימור

לפני שעברנו לבולטימור, חברה אמרה לי שבעצם קוראים למקום הזה "בולטיחור" כי , תאכלס אין פה מה לעשות, ואם הינו מגיעים לרילו שעה נסיעה מפה, קרי ושינגטון, החיים שלנו היו יותר קלים.

בולטימור - פלס פוינט

לא בטוחה שזה נכון. בולטימור, בעיני, מאוד יפה. כן, היא פרברית מאוד, אבל, הי, מתי שוב תהיה לי הזדמנות לגור באמצע יער. מה גם, שההבדלים בין החורף לאביב (עוד לא חוויתי פה קיץ) הם הבדלים קיצוניים. מחורף מאוד מאוד קר ומושלג, לאביב פרחוני ססגוני ומדהים ביופיו.

בולטימור בשיא האביב

בפוסטים הקרובים, אשתדל לתעד (יותר מבחינה ויזואלית) טיולים באזור בולטימור והסביבה (מדינת מרילנד). אחת מהתובנות שלנו פה, בגלל שהתקציב שלנו מוגבל, אנחנו לא מפנזטים על טיסה לפלורידה, או למפלי הניאגרה. אפילו ניו יורק, שהיא רק 4 שעות נסיעה קצת מאתגרת אותנו. אז החלטנו לשנות חשיבה, ופשוט להנות מהמקומות הקרובים אלינו. טיולים חד יומיים שעושים פשוט כיף.

רחוב greenspring

ביקור במויזאון הרכבות בבולטימור

כבר פעמיים ביקרנו במוזיאון הרכבות בבולטימור שנקרא B&O Railroad Museum  נמצא ברחוב 901 W Pratt street  – השכונה, על פי הבנתי לא שוס היסטרי. או במילים אחרות – תחנו בחניה של המויזאון, היא בחינם ויש שם שוטר.

train9

התאמת המוזיאון לילדים – מאוד מתאים. ביקרנו שם עם הבנות (בת 4 ובת 18 חודשים) וכולנו מאוד נהננו מהמרחבים לרוץ, מהאפשרות לטפס על חלק מהרכבות, מהאזור שמיועד לילדים בלבד, מהחצר הגדולה ובה גן שעשועים קטן. יש אזור של שולחנות פיקניק, אני מניחה שלא יקבלו יפה לנפנף שם איזה סטייק, אבל סנדויצים וסנקס בהחלט אפשר להביא. אפשר להסתובב עם עגלות ילדים, המקום מאוד נגיש. ואפשר גם להשאיר את העגלה באזור של הילדים ולהסתובב בלעדיה.

3Collage

מספר פעמים ביום יוצאת רכבת לטיול של מייל וחצי, אנחנו ויתרנו על זה, הבנות , בפחות כסף, ישמחו מאוד גם מהמטרו המקומי (Light Rail).

אני חושבת שאני אגיע למוזיאון גם בלי הבנות, כי יש שם הסברים מאוד מעניינים על התפתחות מסילת הרכבות בארה"ב, שהתחילה בעצם במרילנד, והיוותה חלק מאוד משמעותי בכל הקשור למלחמת האזרחים בארצות הברית.

4Collage

מה גם, שבלי הבנות, אני יכולה לצלם יותר משלוש רכבות מבלי הלחץ של "יו, איפה הבנות, הן היו פה לפני רגע…"

2Collage

מחיר: ילד מעל גיל שנתיים – 10 דולר, הורה 16 דולר. אפשר לקנות כרטיס משולב עם מוזיאון הרכבות בעיר קרובה לבולטימור שנקראת אליקוט סיטי Ellicott City Station.  קרוסלה גם עולה כסף (2 דולר או משהו כזה.) ויתרנו על התענוג, כי הבנו את העקרון של הקרוסלה כבר בגן החיות של בוללטימור, אבל שילמנו מחיר של "היה לי מאוד לא כיף במוזיאון בגלל שלא נתתם לי לעלות על הקרוסלה" ציטוט מפי ילדה בת 4.

6Collage

מדד הנאה עם ילדים: 5 מתוך 5

 

 


תגיות:, , , , ,תגובה אחת ל - “צ'ו צ'ו טריין – ביקור במוזיאון הרכבות בבולטימור”

  1. אחת לא משנה מי #

    נראה מקסים, מחכה לפוסט הבא!

    14 במאי 2013 ב - 16:59 הגב

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!