רוצים אושר? זה הזמן להגר לאוסטרליה

מוקדם יותר השבוע, פרסם ארגון המדינות המפותחת (OECD) את מדד החיים הטובים, וקבע כי מבין המדינות המשתייכות לארגון, תושבי אוסטרליה הם המרוצים ביותר מחייהם. זו השנה השלישית ברציפות בה אוסטרליה זוכה בתואר: "המדינה המתועשת בעלת איכות החיים הגבוהה ביותר".

מדי שנה מפרסם ה- OECD דו"ח שמטרתו מדידת איכות החיים של תושבי 34 המדינות המשתייכות לארגון. המדד מבוסס על 11 קריטריונים, ביניהם: סיפוק בחיים, איזון בין עבודה לחיי פנאי, תוחלת חיים, הכנסה, דיור, קהילה, בריאות, בטחון אישי ועוד. כלי התקשורת בישראל עסקו בעיקר בדירוג הנמוך של ישראל ברשימה, אולם עבור מי שמתלבט ביחס ליעד לרילוקיישן או להגירה, כל מידע על העשירייה הפותחת ברשימה זו יכול להוות מרכיב מכריע בקבלת ההחלטה.

כאמור, על פי הדו"ח, אוסטרליה זוכה לציונים גבוהים מאוד בכל הקריטריונים הרלבנטיים ומקדימה באופן ניכר את שאר המדינות המשתייכות לארגון. החוסן הכלכלי של  אוסטרליה לא נפגע כתוצאה מן המשבר הכלכלי העולמי, והיא נהנית מגידול כלכלי עקבי ב-20 השנים האחרונות. על פי הדו"ח, האוסטרלים חשים שייכות לקהילה ורמות ההשתתפות האזרחית שלהן גבוהות ו84% מהם מרוצים מחייהם.  73% מהאוסטרלים בין הגילאים 15-65 עובדים וממוצע שעות העבודה השנתי נמוך ביחס לממוצע שעות העבודה במדינות הארגון.

Australia_animal_warning_sign

שבדיה זכתה להגיע למקום השני ברשימה; השבדים מדווחים שהם מרוצים מחייהם במידה ניכרת. בהשוואה למדינות אחרות החברות בארגון, השבדים נהנים מהכנסה פנויה ממוצעת  גבוהה והם עובדים פחות מאזרחי המדינות האחרות. 74% מהשבדים בגילאי 15-64 עובדים ומספר שעות העבודה שלהם נמוך בהשוואה לממוצע שעות העבודה במדינות הארגון. תושבי שבדיה נהנים מאויר נקי יותר ורמת החינוך בשבדיה,  כפי שהיא  באה לידי ביטוי בהישגי התלמידים (מדד PISA),  גבוהה וטובה.

קנדה דורגה במקום השלישי ברשימת המדינות שאזרחיהן זוכים ל"חיים טובים", משום שזכתה לציונים גבוהים במדדי הבריאות, החינוך, איכות הסביבה ותחושת הבטחון של אזרחיה. חלק ניכר מהקנדים טוענים כי הם חשים תחושה משמעותית של שייכות לקהילה, זאת על אף שהם נוטים פחות להשתתפות פוליטית ולמרות העובדה שקיים פער ניכר בין עשירים לעניים במדינה. שיעור האבטלה נמוך יחסית ( 72% מהתושבים בין הגילאים   15-64 עובדים) ומספר שעות העבודה השנתי הממוצע בקנדה נמוך יחסית. 82% מהקנדים מדווחים כי הם מרוצים מהחיים שלהם.

oecd1

בעשירייה הפותחת של המדינות "המאושרות" ניתן למצוא את נורבגיה במקום הרביעי ושוויץ במקום החמישי. חמש המדינות  הסוגרות את העשירייה הן (על פי דירוג המדד לפי סדר עולה): ארה"ב, דנמרק, הולנד, איסלנד ובריטניה.

את הדו"ח  המלא ניתן להוריד כאן.


תגיות:, , , , , , , , , , , , ,4 תגובות ל - “רוצים אושר? זה הזמן להגר לאוסטרליה”

 1. חן #

  מעוניינת להגר לאוסטרליה, אשמח להכוונה בנושא. תודה מראש
  חן

  5 באוקטובר 2013 ב - 16:12 הגב
  • מערכת אתר brb #

   הי חן, העלינו ממש לאחרונה כתבה בנושא, המבוססת על ניסיונם ועצותיהם של אלו שכבר עברו את התהליך. זו נקודת התחלה לא רעה. בהצלחה!

   5 באוקטובר 2013 ב - 21:47 הגב
 2. הי,
  תוכלי למצוא הרבה מידע וכמובן לשאול שאלות בפורום Ozim.
  בהצלחה!

  2 בדצמבר 2013 ב - 14:27 הגב

הפניות

 1. איך מהגרים לאוסטרליה? | תכף נשוב - 23 בספטמבר 2013

  […] אוסטרליה: שוב ושוב מכתירים אותה כשיאנית איכות החיים בעולם;  אם אתם חולמים על הגירה לאי המרוחק והנחשק, אם אתם בדרך לשם ולא יודעים איפה מתחילים לחפש דירה, או שרק נחתתם ואתם זקוקים למידע שיעזור לכם להתחיל למצוא את הידיים והרגליים בימים הראשונים – האנשים הטובים בקבוצת "ישראלים באוסטרליה וניו זילנד" בפייסבוק אספו בשבילכם טיפים, עצות ולינקים שימושיים. […]

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!