מחשבת מסלול מחדש

שני קורבלניק

על שני קורבלניק

אהלן! שמי שני קורבלניק, זוגית של נפתלי ואמא ל"שלושה מתחת לשבע" (כמעט 7, כמעט 5 ובול 2). מנסה כל יום מחדש: להיות בת אדם טובה, להיות אמא נהדרת, בת זוג מכילה, לתחזק את הקריירה (או לפחות את העבודה...), והעיקר - לא ליפול לכל רגשי האשמה המלווים את כל הג'אז המפואר הזה. מאוהבת בניו יורק ומתגעגעת לים התיכון.

שמונת המופלאות, פלוס אחת

אחרי תשע שנים באי המטורף הזה ובעיר שקורה בה הכל, נהיה קצת יותר קשה להרשים אותי ביכולות-על (כי כולם במנהטן הם superheros). עם זאת, כיוון שבגלגול קודם הייתי דוקומנטרית, ואחרי שפגשתי בהרבה נשים מוכשרות ונפלאות, נדמה לי שאלו הן ה- top ten בקטגוריית הרילוקייטריות:

4

   1.  זו שהמציאה את עצמה מחדש

היא בכלל לא זוכרת מה עשתה לפני וזה גם לא ממש משנה; כשהגיעה לעיר היא כבר הודתה בינה לבין עצמה שמשהו מדגדג לה לשנות ולהחליף, שיש לה רעיון שהיא חייבת לנסות. חמושה בחלום חדש, תעוזה רבה, אמביציה מרשימה וזמן פנוי לעשות שינוי כלשהו בחייה, כזה שמשפיע על כל הרבדים ועל כל השכבות שלה, היא לקחה את ה Re מ-Relocation  למקומות חדשים כמו Reorganization, Re-operation, Refreshment, Recognition וגם Reshuffling של כל מה נכון לה בנקודת הזמן הזו. היא בת דודה של אלו שהפכו מתוך הכרה ורצון מלא מנשות קריירה לאמהות במשרה מלאה וגם של אלו שעשו את הדרך ההפוכה.

 1.  זו שהביאה אותו לרילו בעקבותיה

אין הרבה כאלו, הן יחידות ומיוחדות כי בדרך כלל זה הפוך. הן יצאו למשימת חייהן והוא הגיע בעקבותיהן. אין מה לומר, המעמסה כבדה על כתפיהן, כי ממילא כולם מסתכלים עליהן בעין בוחנת ("ומה הוא יעשה פה?!", "זה נורא מלחיץ!", אבל אם זה קורה הפוך, אז זה "נורמאלי", ברור..). לעיתים הן גם יולדות תוך כדי והופכות לאמא, ולעיתים הן מגיעות כבר עם כמה ילדים באמתחתן ואז הן לא רק מתפקדות כמובילות המשימה, אלא גם צריכות להרגיע, לבדוק שהכל במקום- בפנים ובחוץ, להרגיש דופק, לעודד, לנחם, וכו'.

היא בת דודה של זו שהגיעה לרילוקיישן בגפה ונתקלת בשאלות "אבל מתי תתחתני? ומה עם ילדים??" היא יכולה להיות אשת העולם הגדול, לעבור לבד ממדינה למדינה, להשתתף בישיבות חוצות מדינות ותרבויות, ועדיין- כולם בירושלים יכנסו לה לרחם.

 1.  זו שממשיכה פה ברילו מאותה הנקודה בה סיימה שם

כאילו החלה לכתוב מסמך אתמול בערב בתל אביב והיום היא ממשיכה אותו בניו יורק/ בקופנהגן/ בבנקוק. אז נוצרה סיטואציה בה היא צריכה מאיזו סיבה לעבור למדינה אחרת? לא נורא! היא ממשיכה בדיוק באותו התחום, באותו התפקיד, באותו העניין, רק השעון משתנה, וגם זה לא תמיד. אגב, על זו גם ג'ט לג לא עובד.

היא בת דודה של אלו שנשלחות מהמשרד בארץ למשרד בניו יורק.

 1.  זו שלא חוששת לשאול

הכל. היא שואלת הכל, על הכל, כל הזמן, בכל תחום ובכל נושא. גם שאלות ברורות מאליהן, גם תהיות ברומו של עולם, גם שאלות שאין עליהן תשובה חד משמעית או ברורה, גם שאלות שלא היו שאלות עד שהן לא נשאלו. הן מרימות בתקווה שמישהי מפוקחת וסובלנית, שכבר עברה את זה לפניה, תתן את פתרון הפלא. גם שאלות אישיות ביותר נזרקות לחלל האויר, מהסוג שרק היא יכולה לענות עליהן בינה לבין עצמה, או שאלות שבהכרח מחייבות לענות בשאלה אחרת. דוגמאות: (שאלה1) "אנחנו מגיעים עוד חצי שנה לניו יורק- מה השכונות הכי טובות לילדים?" / (תשובה1) מממממ… מה את מחפשת לילדים שלך? מה חשוב לך שיהיה לך ליד הבית? בני כמה הילדים שלך? את מבינה שאת מדברת על עיר בת 10 מליון אנשים, על חמשת רבעיה, נכון? (שאלה2) "איפה קונים נייקי בניו יורק?"  (תשובה2) ממממממממ…. כותבים בגוגל "חנויות נייקי בניו יורק", מיד תופיע לך רשימה של 5000 מקומות, הרגישי חופשי לעוף עליה.

היא בת דודה של זו שיש לה תשובות על הכל; היא יודעת הכל על הכל, בכל נושא ובכל עניין ותמיד האמת היחידה אצלה. היא גם אחות של 'המאמצת'; זו שלוקחת אותך, מחזירה אותך, מסדרת אותך, מארגנת אותך ומכינה אותך למקום החדש אליו הגעת. בת משפחה נוספת, הייחודית לאזור אקלים זה, היא זו שמוכנה לחורף בגזרה הצפון-מזרחית ויש לה חולצות טרמיות, מכנסיים טרמיים, גרביונים עבים, מעיל עבה-אך-קל במשקלו, כובעים עם פרווה (סינטטית), כפפות במבחר סוגים, וצעיפים מתוחכמים. מתפעלת כי לי לקח ארבע שנים לערך.. 

6

 1.  זו שנוחתת על שתי רגליים

זו אומנות, והיא לא פשוטה בכלל. איכשהו, היא מחוייכת מהרגע שהיא נוחתת בביתה במדינתה החדשה; הכל פנאן, הולכת על עננים, הכל בטוב, הכל בסדר, הכל בשליטה, ובגדול- הכל מתוכנן עד יולי 2021. היא יודעת בדיוק מה היא צריכה, עם מי מדברים, מה היא עושה מחר, מה היא עושה בשבוע הבא, ומה היא עושה בעוד שנה, והכל נראה כאילו נשלף לה מהראש בנונשלנט.

זו בת דודה של אלו שמגיעות מהארץ עם כל המסמכים הנדרשים, מוכנים, מתורגמים וחתומים על ידי נוטריון לכל עניין ודבר פה, בקלסרים וחוצצים.

 1.   זו שתמיד יודעת איפה מוצאים את כל הקופונים והנחות

היא חברה בכל אתרי ההנחות וקונה לפי עונות של הקופונים, לא עונות של השנה. היא תמיד מספרת על 70% שבדיוק קיבלה כחברת מועדון בעוד אחד מהמועדונים, שאת כמובן לא חברה בו. לא כי הוא לא קיים, אלא כי לא היה לך מושג לגביו עד לפני חמש דקות..

זו בת דודה של זו ששידרגה את התחביב לכדי מקצוענות ויש לה כרטיסי אשראי של כ-ל הרשתות שנותנות הנחות ענק ר-ק לחברי וחברות מועדון. ומכל זה היא גם מצליחה לאסוף נקודות לטיסה הבאה לארץ.

 1. זו שמתמודדת עם הבירוקטיות האמריקאיות עם חיוך וזוג סניקרס טוב

אין המצאה יותר מתישה מהבירוקרטיה האמריקאית. כל אחד פה, כידוע, עושה בדיוק את מה שהוא צריך ולא סנטימטר אחד יותר. ואז זאתי באה, נעמדת בתור, וממתינה בשקט ובסבלנות לתורה. אז פקיד א' מנחה אותה לפנות לפקיד ב' במשרד בצד השני של העיר, שמזכיר לה שהיא צריכה להחתים את פקידה ג' ברחוב 168. ותמיד היא מצליחה להשאר רגועה אחרי כל זה.

זו בת דודה של ההיא שבכל מקום בו תעמוד איכשהו תקבל שירות ראשונה עם המשפט אלמותי שלוקח אותה הישר לראש התור: "אני, רק שאלה".

 1. זו שזה לה הרילו הרביעי, או בקיצור- חיית רילו:

היא בדיוק סיימה עם משפחתה רילו בסינגפור, ולפני זה היו בברזיל כמה שנים. כשרק התחתנו נסעו ללונדון לשנתיים, אבל נשארו חמש. עכשיו היא הגיעה לניו יורק. היא למדה למצוא חברות בכל מקום אליו תגיע ולהוציא את המקסימום ממה שיש למקום להציע לה. היא אף פעם לא נקשרת יותר ממה שצריך, כי ממילא עוד שנתיים עוברים לארגנטינה, אבל מאידך היא יודעת לקחת בפרופורציות ולעודד בעליות וכשקר לך בין נובמבר למרץ (סיפורי קור מארץ אחרת, תמיד קצת מנחמים..)   

 1. אנה לי פישר, האמא הראשונה שהגיעה לחלל בשנת 1984

הגדירה מחדש את גבולות הרילו, הוכיחה שכל רילו הוא אפשרי ושהשמיים הם (לא) הגבול.

7 

בברכת חג אביב שמח ושמש גם!


תגיות:, , , , , , , , , , , , , ,2 תגובות ל - “שמונת המופלאות, פלוס אחת”

 1. אילן #

  איזו כתיבה מדהימה, פשוט לבלוע כל מילה

  28 במרץ 2018 ב - 18:35 הגב
 2. שני קורבלניק
  שני #

  תודה רבה רבה, גם על הזמן שהקדשת לקריאה וגם על המילים המפרגנות!

  1 באפריל 2018 ב - 4:40 הגב

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!