החיים באסטוניה- TLV TLL

שירי רם

על שירי רם

לפני הכל אני שירי, אני אמא, אני זוגתו של בן זוגי, אני שרה ולא כל כך רוקדת, מגלה חולשה לנעליים הולכת וגוברת, חובבת אבקות כביסה וריחות טקסטיל, אני מעריצה את העוזרת וגלידה עושה אותי מאושרת. לפני כשנה וחצי עליתי על מטוס שהמריא דרך דמעה שקופה וביחד עם המשפחה, יצאתי לחווית ה"רילוקיישן" - להיות ישראלית באסטוניה, מרגיש כנראה כמו לאסקימוסית בנתניה...

Friends זו לא סדרת טלביזיה

כשחושבים וכשכותבים, כשמספרים וכש"חופרים" על רילוקיישן אחד הקשיים הברורים שתמיד עולים הוא החסך בחברים ובחברות מהארץ. במקרה שלנו, הבנות, החסך הוא בעיקר בחברות בנגישות מיידית.

אותה חברה שתמיד כיף לך לקבוע איתה כשאת כבר חייבת!! פעם בחודש, לצאת לסיבוב קניות, כי הארון שלך ריק…
החברה שמפגש גנוב איתה בבית קפה (בלי הילדים כמובן), הוא קפאין לנשמה.
החברה, שיודעת להקשיב ברגעים שבא לך להתפוצץ על כל מי שזז בסביבתך… זו שיש לך עבר משותף איתה, חוויות משותפות, מידה של אינטימיות והיא כל כך חסרה.  כולן, כל החברות שלך, כל כך  חסרות כשאת ברילוקיישן.

נו אז עכשיו ברילוקיישן, את "מסכנה" רשמית. החברות הטובות שלך בארץ ואלו החדשות, עוד לא ממלאות את אותן הפונקציות שכבר הזכרנו. מה עושים עם סיטואציה כל כך מורכבת?

רגע בואו נכניס את זה למשוואה:

מסכנות X, מרחק Y

0.5Y+2X = בכמה זמן תתמלא הבריכה בדמעות? לא! הפונקציה הזו, למעשה, ממנפת אותך! היא לוקחת אותך לחופשה ב -חצי Y, ללא בעל וילדים. לחופשה  שכולה, שופינג, בתי קפה, שיחות של דמעות וצחוק – מהמוצדקות שבחופשות. לונדון עם חברה. זה לא סטארט אפ, זו השקעה!

shiri lon1

בחורף האחרון, שהיה נראה שלא יגמר לעולם, אחרי מחשבה מאוד קצרה והתלהבות חסרת תקנה מהרעיון, הוחלט על לונדון.  יומנים נפתחו, תאריכים סומנו, כרטיסים הוזמנו וגם מלון בבלומסברי (מיקום פצצה). ישבנו לחכות.

היא למדה והגישה עבודות עד הדקה האחרונה. אני מובטלת בניכר ואמא מושקעת עד צוואר, הודעתי לכולם, חזרתי והודעתי, דאגתי שכולם ישמעו: שאני, בתאריכים האלה, בלונדון! למזלנו, החצאים פירגנו. וככה, לפני שבוע וקצת עם התרגשות גדולה ומזוודה קטנה, נפגשנו בחיבוקים.shirilon2

 sightseeing, בית קפה,  sightseeing, מעדניה שווה, לונדון seeing, מסעדה, שיחות-שיחות, קניות-קניות ואף לא מוזיאון ילדים אחד.

לא ראיתי דינוזאורים ממטר והודעתי למאדאם טוסו שהיא לא נכנסת בסיבוב ההשקעה הנוכחי.

מה אני אגיד לכם: היה קשה.

אם להודות באמת, זו הייתה, פשוט, מנה גדושה בכיף. מומלץ בחום לחברות טובות ולא רק: אמהות, אחיות וכן-כן, גם לזוגות; לנו, יש "טריק" ידוע בדרך לביקורים בארץ, אנחנו שולחים את הילדים (או טו טו בני 9), ארבעה ימים לפנינו לארץ בעזרת שירות ליווי  מסור של דיילת חברת התעופה ומתפנים לעצמינו ולזוגיותינו. טוב,  אבל זה כבר לפוסט אחר…


תגיות:, , , , , , , ,עדיין אין תגובות

השאירו תגובה

אהבתם? עשו לנו לייק!